JM-Coutry-Hotels

JM-Country-Hotels

"Młody obywatel" PDF Print E-mail

 

We wrześniu br. przystąpiliśmy do siódmej edycji programu "Młody obywatel", którego organizatorami są Centrum Edukacji Obywatelskiej i Fundacja BGK. Jest to program, w którym zachęca się dorosłych i młodzież do przeprowadzania różnego rodzaju projektów. Aby podnieść skuteczność i atrakcyjność tej inicjatywy będziemy pracowali metodą projektów. Co to oznacza? Otóż, przed nami kilka miesięcy twórczej pracy, realizowanie własnych pomysłów, rozwiązywanie problemów, praca zespołowa, ale i podział zadań na indywidualnych uczestników.

Jak podają autorzy programu "tym razem na warsztat bierzemy sport!" - stąd hasło "Młody obywatel na sportowo". Uznaliśmy, że warto odkrywać różne oblicza sportu. Pragniemy skupić się na jednym z trzech tematów wiodących, a mianowicie na temacie "Kronika sportowa - czyli jak przywrócić do życia dawne gry i zabawy". Wspólnie poszukamy gier i zabaw popularnych dziesięć, dwadzieścia czy nawer pięćdziesiąt lat temu. Zamierzamy dotrzeć do osób, które zachowały w swojej pamięci te niewątpliwie radosne chwile dzieciństwa i beztroskiej zabawy. Kiedy już powstanie roboczy zbiór dawnych gier i zabaw, wspólnie zastanowimy się jaką "bazę" stworzymy. Czy będzie to na przykład księga gier i zabaw i wydanie własnej publikacji? A może stworzenie na terenie bursy stałego kącika gier i zabaw? Albo wystawa zdjęć i przedmiotów służących do gier, zawierająca ich opisy? Rozważamy jeszcze organizację tygodnia z grami i zabawami podczas naszych cyklicznych zajęć na sali sportowej. Możliwe, że w celu jak najlepszego utrwalenia efektów naszej pracy, wybierzemy każdy z wyżej wymienionych sposobów... a więc do dzieła !!!

 

 

 

 

 

 

Rekrutacja 2023/2024

Bursa Szkolna Nr 2 to placówka działająca od wielu lat, z wysoce wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną, całodobową opieką wychowawczą i odpowiednim standardem zamieszkania.

Czytaj dalej

Rezerwacja noclegów

Przez cały rok oferujemy weekendowe noclegi dla studentów studiów zaocznych, podyplomowych, zakwaterowanie grup zorganizowanych oraz turystów indywidualnych w okresie wakacji i ferii zimowych.

Zobacz ofertę

Starówka

Starówka

Starówka