JM-Coutry-Hotels

JM-Country-Hotels

Konkursy
Konkurs recytatorski PDF Print E-mail

Dnia 13 listopada b.r. wszystkie chętne wychowanki mogły wziąć udział w wieczorze poetycko - wokalnym, podczas którego odbył się konkurs recytatorski. Spotkanie to rozpoczęło się wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego, po którym uczestniczki kolejno zaprezentowały przygotowane wcześniej utwory. Mogłyśmy usłyszeć m.in. "Przesłanie pana Cogito" Zbigniewa Herberta, "Elegię o chłopcu polskim" Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, "Niepodległość" Marcina Wolskiego, "Do polskiego chłopięcia" Władysława Bełzy. Poziom recytatorski był bardzo wysoki i jury miało problem z wyłonieniem zwycięzcy. Ostatecznie wygrał utwór Władysława Bełzy " Do polskiego chłopięcia" w wykonaniu Natalki. Cały wieczór przeplatany był pieśniami patriotycznymi w wykonaniu uzdolnionych koleżanek i przy akompaniamencie gitary.

Dziękujemy wszystkim uczestniczkom za wspólnie spędzony wieczór.

Galeria

 

 
Konkurs historyczny PDF Print E-mail

Obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości trwają u nas już od dłuższego czasu. W listopadzie, szczególnie zadbałyśmy o udekorowanie bursy elementami symbolizującymi to wyjątkowe wydarzenie. Tuż przed 11 listopada odbył się konkurs z wiedzy historycznej nawiązującej do tematyki odzyskania niepodległości i nie tylko. Wzięły w nim udział trzyosobowe drużyny z każdej grupy wychowawczej. Zawodniczki mogły sprawdzić swoją wiedzę, a wszystkie uczestniczki poszerzyć wiadomości z historii podczas oglądania prezentacji multimedialnej. Jury, po sprawdzeniu testów, wyłoniło zwycięską drużynę, którą reprezentowały przedstawicielki grupy III i wręczyło nagrody.

Gratulujemy zwycięzcom a wszystkim dziękujemy za udział w zabawie.

Galeria

 

 
Kartka wielkanocna PDF Print E-mail

Aby zachęcić dziewczęta do zaprezentowania swoich umiejętności, uzdolnień czy pasji, ogłaszamy co jakiś czas w bursie konkursy o różnej tematyce, często okazjonalne. Tym razem był to konkurs wielkanocny na najładniejszą kartkę. Prace wpłynęły tylko dwie, ale za to wyjątkowe, wymagające dużego nakładu pracy, cierpliwości i dokładności ze strony wykonawców. Obie zostały nagrodzone. Zobaczcie, jak się prezentowały.

Galeria

 

 
Nasze laureatki PDF Print E-mail

Z wielką przyjemnością informujemy, że z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, zostały nagrodzone nasze wychowanki:

MARCELA OZGA-ZAJŁO zajęła III miejsce w konkursie na najlepsze hasła, które pojawiły się podczas październikowego Marszu Zdrowia. Jest on organizowany przez elbląskie Amazonki.

ANNA MOŚCICKA została laureatką konkursu "Barwy Wolontariatu" i 12 grudnia br. reprezentowała naszą placówkę oraz IV LO podczas uroczystości rozstrzygnięcia XVII edycji konkursu przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Naszym laureatkom - osobom wyjątkowym i otwartym na potrzeby innych serdecznie gratulujemy!

 

 
Dzień Języka Polskiego PDF Print E-mail

Choć Dzień Języka Polskiego ma swoją ustaloną datę, my obchodzimy go pod hasłem "Dzień Języka Polskiego w Naszej Bursie" i w tym roku przypadł na 23 maja. Tradycyjnie już, tego dnia, chętne wychowanki zmagają się z dyktandem walcząc o tytuł Mistrza Ortografii i biorą udział w quizie z poprawnej polszczyzny. Cieszy nas, że dziewczęta chcą sprawdzić się w tych konkursach i trzeba przyznać, że z roku na rok wypadają coraz lepiej. W tym roku tytuł Mistrza Ortografii obroniła Agnieszka Szturo i tym samym dwa razy z rzędu pokonała swoje rywalki. Wszystkim uczestniczkom gratulujemy odwagi i zapraszamy na wspólną zabawę w przyszłym roku szkolnym.

Galeria

 

 
<< Start < Prev 1 2 Next > End >>

Page 1 of 2

Rekrutacja 2018/2019

Bursa Szkolna Nr 2 to placówka działająca od wielu lat, z wysoce wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną, całodobową opieką wychowawczą i odpowiednim standardem zamieszkania.

Czytaj dalej

Rezerwacja noclegów

Przez cały rok oferujemy weekendowe noclegi dla studentów studiów zaocznych, podyplomowych, zakwaterowanie grup zorganizowanych oraz turystów indywidualnych w okresie wakacji i ferii zimowych.

Zobacz ofertę

Starówka

Starówka

Starówka