JM-Coutry-Hotels

JM-Country-Hotels

Rok dla Niepodległej
"Dywizjon 303. Historia prawdziwa"- seans kinowy PDF Print E-mail

W obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę świetnie wpisuje się film pt. "Dywizjon 303. Historia prawdziwa" ukazujący olbrzymią miłość polskich pilotów do Ojczyzny i ich nieziemskie umiejętności lotnicze. Z tego też względu dziewczęta z bursy wybrały się dnia 02 października 2018r. do kina, by móc samemu podziwiać te spektakularne akcje i wyjątkowy patriotyzm bohaterów. Film wzruszał i zaskakiwał. Powinien go obejrzeć każdy Polak.

 

 
BohaterON - włącz historię! PDF Print E-mail

Już po raz drugi nasza bursa wzięła udział w ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Mając na uwadze, że starsi ludzie preferują tradycyjne, sprawdzone przez siebie formy przekazu, a słowo pisane własnoręcznie przez nadawcę wzrusza i cieszy podwójnie, przewodnicząca sekcji nauki przyniosła kartki do wypełnienia z poczty, dedykowane specjalnie tej akcji. Od razu znalazła się grupka chętnych dziewcząt, która chciała je wypełnić ciepłym słowem, podziękowaniem, pozdrowieniami i życzeniami. Niektóre kartki były skierowane do konkretnego Powstańca, inne ogólnie, do wszystkich z podziękowaniem za walkę o wolność Ojczyzny. Na pewno akcja ta zwiększyła świadomość młodzieży, że Powstanie Warszawskie było jednym z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość.

 

 
Dzień Języka Polskiego PDF Print E-mail

Kształtowanie szacunku wobec języka polskiego, polskiej kultury i historii znajduje co roku odzwierciedlenie w przedsięwzięciach organizowanych w ramach obchodów Dnia Języka Polskiego. Dzień ten świetnie wpisuje się również w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W tym roku miał miejsce 23 maja i cieszył się sporym zainteresowaniem wśród wychowanek. Jednym z konkursów przygotowanych przez sekcję nauki było dyktando, do którego udziału zgłosiło się 12 dziewcząt. Choć nie należało ono do najłatwiejszych, większość świetnie sobie z nim poradziła. Najlepiej wypadła Basia Kuc, która otrzymała tytuł Mistrza Ortografii 2018. W quizie z poprawnej polszczyzny, właściwe odpowiedzi były punktowane słodkościami. Przy okazji prowadząca tłumaczyła, dlaczego akurat ta odpowiedź jest poprawna. Jej znajomość zasad pisowni i wymowy była naprawdę duża.

Już za rok powtórka, wszak ten dzień wpisał się już do tradycji bursy.

Galeria

 

 
11 listopada - Święto Niepodległości PDF Print E-mail

11 listopada, czyli Święto Niepodległości, to bez wątpienia jeden z najważniejszych dni w roku. W 2017 roku mija 99 rocznica odkąd Polska odzyskała niepodległość. Z tej okazji władze państwowe organizują uroczystości, odbywają się również specjalne akademie i koncerty.

Także w naszej bursie można było odnaleźć akcent obchodu tego święta. 8 listopada odbył się konkurs recytatorski o tematyce patriotycznej połączony z testem nawiązującym do historii Polski. Do udziału zgłosiło się 6 dziewcząt, które zaprezentowały utwory Wisławy Szymborskiej, Juliusza Słowackiego, Jana Lechonia i Natalii Kucaj. W odpowiedniej atmosferze, na tle wystawki o Józefie Piłsudskim i w blasku świec brzmiały one wyjątkowo wzniośle. Dziewczęta zademonstrowały wysoki poziom, zmuszając tym samym jury do trudnego wyboru. Podczas, gdy członkinie jury naradzały się, publiczność wzięła udział w teście historycznym, przygotowanym przez naszą koleżankę Beatę. Każda z obecnych mogła sprawdzić swoją wiedzę, która - jak się okazało- nie jest taka mała. W konkursie recytatorskim jury wytypowało dwa pierwsze miejsca, które zdobyły Martyna i Ewelina. Serdecznie gratulujemy!

Galeria

 


Rekrutacja 2018/2019

Bursa Szkolna Nr 2 to placówka działająca od wielu lat, z wysoce wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną, całodobową opieką wychowawczą i odpowiednim standardem zamieszkania.

Czytaj dalej

Rezerwacja noclegów

Przez cały rok oferujemy weekendowe noclegi dla studentów studiów zaocznych, podyplomowych, zakwaterowanie grup zorganizowanych oraz turystów indywidualnych w okresie wakacji i ferii zimowych.

Zobacz ofertę

Starówka

Starówka

Starówka