JM-Coutry-Hotels

JM-Country-Hotels

Aktualności
PDF Print E-mail

BOHATERON W TWOJEJ SZKOLE 2021

 

Po raz kolejny nasza bursa przystąpiła do programu BohaterON. W tym roku szkolnym program został zatytułowany "BohaterON w Twojej Szkole". Obecna edycja zaowocowała ciekawymi akcjami, takimi jak:

  • przygotowanie własnoręcznie przez wychowanki kartek dla powstańców,
  • zorganizowanie Wieczoru Patriotycznego,
  • projekcja filmu "Bród, smród i wesela",
  • oddanie hołdu poległym w Powstaniu Warszawskim  podczas II wojny światowej pod Krzyżem Katyńskim w Elblągu.

 

Galeria

 

 
Wariacje na temat ciasta francuskiego - warsztaty kulinarne PDF Print E-mail

Dnia 30 listopada br. wszystkie chętne wychowanki mogły sprawdzić swoje umiejętności kulinarne na warsztatach, które odbywały się pod przewodnictwem Pani intendentki. To już kolejne takie zajęcia. Tym razem hasłem przewodnim były "Wariacje na temat ciasta francuskiego". Było i na słodko i na słono. Ciasto francuskie ma to do siebie, że nadaje się do wielu potraw. Dziewczęta robiły kieszonki, warkoczyki, grzebyki, które nadziewały szpinakiem, brzoskwiniami lub zawijały boczkiem. Każdy smak znalazł swoją zwolenniczkę.

Galeria

 

 
O motywacji słów kilka... - warsztaty PDF Print E-mail

Dnia 22 listopada br. gościłyśmy w naszej bursie Pana dra Marcina Bukowskiego z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu, który poprowadził warsztaty pt. "O motywacji słów kilka. Co robić, aby chciało się chcieć". Chętne wychowanki mogły dowiedzieć się czym w ogóle jest motywacja, jak powstaje i jaki ma wpływ na osiągany sukces. Część teoretyczna była przeplatana aktywnym udziałem dziewcząt poprzez wypełnianie ankiety za pomocą smartfonów. Jej wyniki były od razu widoczne w postaci graficznej na wiszącym na ścianie monitorze, co jeszcze bardziej wpłynęło na atrakcyjność zajęć. Osoby uczestniczące w tych warsztatach na pewno uświadomiły sobie, jak ważne jest wzbudzanie w sobie motywacji do wykonywania różnych zadań, które stawiamy sobie każdego dnia.

Galeria

 

 
Wieczór patriotyczny PDF Print E-mail

Chcąc uczcić Narodowe Święto Niepodległości, został zorganizowany w bursie dnia 8 listopada br. "Wieczór patriotyczny". Najpierw wspólnie, przy akompaniamencie gitary, zaśpiewałyśmy dwie polskie pieśni patriotyczne, a następnie chętne osoby mogły zadeklamować przygotowane i wybrane wcześniej przez siebie wiersze również o tematyce patriotycznej. W dalszej części dziewczęta wzięły udział w quizie z historii Polski. Osoby, które najtrafniej odpowiadały na pytania, zostały nagrodzone słodkościami. Na zakończenie obejrzałyśmy film pt. "Głód, brud i wesela".

Galeria

 

 
Turniej gier planszowych PDF Print E-mail

Każda forma integracji wychowanek sprzyja lepszemu poznaniu się, zrozumieniu, budowaniu więzi i lepszych relacji, a tym samym poprawia się jakość życia w bursie oraz poczucie bezpieczeństwa i zaufania. Wielu przedsięwzięciom podejmowanym w bursie przyświeca ten cel. Takie założenie miał również zorganizowany w dniu 4 listopada br. Turniej gier planszowych, który także jest fajną formą wypełnienia czasu wolnego. Dziewczęta miały do dyspozycji kilka gier, które na stałe znajdują się w zasobach biblioteki i można z nich w każdej chwili korzystać. Zwyciężczynie otrzymały tytuły mistrzów w wybranych przez siebie grach.

Galeria

 

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 1 of 15

Rekrutacja 2021/2022

Bursa Szkolna Nr 2 to placówka działająca od wielu lat, z wysoce wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną, całodobową opieką wychowawczą i odpowiednim standardem zamieszkania.

Czytaj dalej

Rezerwacja noclegów

Przez cały rok oferujemy weekendowe noclegi dla studentów studiów zaocznych, podyplomowych, zakwaterowanie grup zorganizowanych oraz turystów indywidualnych w okresie wakacji i ferii zimowych.

Zobacz ofertę

Starówka

Starówka

Starówka