JM-Coutry-Hotels

JM-Country-Hotels

Aktualności
PIerwsza pomoc - warsztaty PDF Print E-mail

15 lutego br. wszystkie chętne osoby mogły uczestniczyć  w warsztatach z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Poprowadziło je dwóch panów - ratowników medycznych. Choć niektóre osoby takie szkolenie miały już za sobą, to jednak wszyscy słuchali z zainteresowaniem wskazówek dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia, np. skaleczenia, oparzenia, utraty przytomności, zatrucia, złamania czy krwotoku. Na "fantomie" zainteresowane  dziewczęta mogły praktycznie nauczyć się i przećwiczyć podstawowe zasady reanimacji.

Galeria

 

 
Kawiarenka - wieczór z grami planszowymi PDF Print E-mail

Dnia 11 stycznia 2018 roku mogłyśmy uczestniczyć w spotkaniu pod hasłem "Kawiarenka czyli wieczór z grami planszowymi". Studenci odbywający w naszej bursie praktykę, postanowili rozruszać nasze umysły, wyobraźnię i koncentrację i zorganizowali dla nas rozgrywki w wybrane gry. Do dyspozycji miałyśmy Party Time, Monopol, Rummikub, Scrabble, szachy, bierki i karty. Przy dwóch stołach zebrały się dwie drużyny prowadzone przez jednego praktykanta. Największą popularnością cieszyło się Party Time. Jeśli ktoś nie zna tej gry, to zachęcamy do zainteresowania się nią. Przynosi dużo zabawy, śmiechu, niesamowicie integruje i pobudza wyobraźnię. Będziemy czekały na kolejny taki wieczór.

Galeria

 

 
Spotkanie wigilijne PDF Print E-mail

Nie zdążyłyśmy jeszcze ochłonąć po spotkaniu z przesympatycznymi uczestnikami Uniwersytetu III Wieku, a już 19 grudnia 2017 roku kolejne emocje związane z naszym corocznym spotkaniem wigilijnym. Przy pięknie udekorowanych i zastawionych pysznościami stołach, życzeniach świątecznych i części artystycznej zaprezentowanej przez sekcję kulturalno-oświatową, nietrudno było poczuć magię zbliżających się świąt. Płonące świece, miłe rozmowy i uśmiech na twarzach wszystkich dopełniły poczucia, że ten wieczór jest wyjątkowy. Może sprawi, że drobne urazy i nieporozumienia, jakie czasami się pojawiają, znikną i powróci akceptacja i zrozumienie.

 

 
Debata nt. "Wychowanie dawniej i dziś" PDF Print E-mail

14 grudnia 2017 roku miałyśmy zaszczyt gościć w naszej bursie uczestników Uniwersytetu III Wieku na Międzypokoleniowej Wymianie Doświadczeń. Tym razem odbyła się wspólna debata nt. "Wychowanie dawniej i dziś".

Ciepła, przedświąteczna atmosfera, osłodzona ciastem i herbatą oraz niesamowicie sympatyczni goście sprawili, że humor dopisywał, a na ustach pojawiał się często uśmiech. Całość poprowadziła nasza pani dyrektor, której udało się pokierować dyskusją tak, aby wszyscy czuli się swobodnie i bez niepotrzebnego spięcia. Zaproszeni goście starali się nam przybliżyć, jak to dawniej rodzice zabiegali o właściwe wychowanie swoich dzieci i na co kładli nacisk, a my nawiązywałyśmy do obecnych czasów. Choć wiele się zmieniło, to wszyscy zgodzili się, że najważniejsze wartości, jak miłość i szacunek wciąż są ważne w wychowaniu.

Nie obyło się bez sympatycznych przerywników w dyskusji. Pojawił się uśmiechnięty Mikołaj  z czekoladami, były sentencje i ciekawe aforyzmy, a także test nt. znajomości dawnych bajek.  Trafne wypowiedzi i przemyślenia jednej i drugiej strony, zapewne zapadną niejednej osobie na długo w pamięci, a my będziemy czekały na kolejne odwiedziny tak sympatycznych i radosnych gości.

Galeria

 

 
Mikołaj w bursie PDF Print E-mail

Mamy wspaniałego Mikołaja, który nigdy o nas nie zapomina. Hmm... Czy zasługujemy na to? Widocznie tak. A może zmobilizuje nas do bycia jeszcze "lepszą" w podziękowaniu za pamięć i słodkości. Wraz ze Śnieżynką, także i w tym roku, odwiedził wszystkie mieszkanki, które akurat były na terenie bursy z ciepłym słowem i niespodzianką wyjmowaną z worka. Chociaż długa broda zakrywała usta, widać było po oczach, że śmieje się do nas całą buzią. Fajnie było przytulić się do niego i zapozować do wspólnego zdjęcia. Niech żałują te, które nie miały okazji się z nim spotkać.

Dziękujemy Mikołaju za odwiedziny i zapraszamy za rok.

Galeria

 

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 5 of 13

Rekrutacja 2020/2021

Bursa Szkolna Nr 2 to placówka działająca od wielu lat, z wysoce wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną, całodobową opieką wychowawczą i odpowiednim standardem zamieszkania.

Czytaj dalej

Rezerwacja noclegów

Przez cały rok oferujemy weekendowe noclegi dla studentów studiów zaocznych, podyplomowych, zakwaterowanie grup zorganizowanych oraz turystów indywidualnych w okresie wakacji i ferii zimowych.

Zobacz ofertę

Starówka

Starówka

Starówka